Facebook ile gir
Kullanıcı Adı:
Şifre:
kapat

Diğer yazılarımız

İtfaiyeci Sam Yangın Söndürme

İtfaiyeci Sam Yangın Söndürme Oyunu

İtfaiyeci oyunları çoğu zaman hem yangın söndürmek, hem de yangının söndürüleceği yere gitmek için gerekli yollardan geçmek ve bunu olabildiğince hızlı bir şekilde yapmak gibi hedefleri olan oyunlar olarak bilinmektedir. Bu yüzden hem oldukça keyifli, hem de içinde heyecan barındıran itfaiye oyunları, kendisine ayrı bir yer ayrılmasını da haketmekte.

 

Ancak kimi zaman da itfaiyeci oyunları daha farklı versiyonlarla hazırlanıyor ve itfaiye aracı bir yangın söndürme aracı olarak değil, taşıma aracı olarak kullanılıyor. Sizlere tanıtmak üzere olduğumuz İtfaiyeci Sam oyunu da bunlardan birisi.,

 

 

Oyunda İtfaiyeci Sam rolünü oynuyor ve Sam’i belirli bir süre içinde hedefine doğru götürürken, bir yandan da yolda kendisini bekleyen bazı vatandaşları ve itfaiyecileri almasını sağlamaya çalışıyoruz. Yolda bulunan sıvılar ve taşlı engeller hızımızı yavaşlattığı için açık olan şeritlerden gitmemiz şart görünüyor. Bunun için ise klavyemizin yukarı ve aşağı tuşlarını kullanabiliriz. İnsanları almak için ise bulundukları yere aracımızla yanaşıyor ve space (boşluk) tuşuna basarak korna çalıyoruz. Arabamız bu sırada yavaşlıyor ve bekleyen kişiyi almamıza imkan sağlıyor. Belirli bir süre içerisinde yolu tamamlamamız ve yolda bizi bekleyen herkesi almış olmamız gerekmekte, aksi takdirde oyunu başarıyla tamamlamış sayılmıyoruz ve yeni baştan başlamamız gerekiyor. Yoldaki engellere takılmanız durumunda üzerinden yavaşça geçmeyi beklememek ve süre kaybını azaltmak için yine aşağı ve yukarı tuşlarıyla şerit değiştirebilirsiniz.

 

 

Hem bir flash oyundan beklenebilecek kadar yeterli, hem de sade grafiklere sahip olan oyun bu sayede bir yandan güzel bir oyun deneyimi sunarken, öte yandan da her türlü bilgisayarın kaldırabileceği kapasitede bir flash oyun oynamamızı sağlayabilmekte.

 

sam

Uygulama itfaiye oyunları içinde yer alan bir çoğundan hem kolay hem de zor olarak oynanabilmesi açısından iki seçeneğe sahip. Bu da hem başlangıç aşamasında oyuna rahatlıkla ısınabilmenize hem de sonrasında oyuna alıştığınızda sizi daha da zorlayabilecek bir seviyeye geçiş yapmanıza yardımcı olmakta. “Play Easy” butonuna tıkladığınızda kolay olanı, “Play Hard” butonuna tıkladığınızda ise daha zor olan versiyonu açabilmektesiniz. Oyunun kolay bölümünde 180 saniyeye sahipken, zor bölümünde ise yaklaşık 100 saniyemiz oluyor ve arabamız çok daha hızlı hareket ediyor.

 

 

İyi eğlenceler diliyoruz.